سایت آماده دیجیتال

لینک اول گوگل شدن را در سال 2024 تجربه کنید!

Experience-being-the-first-Google-link-in-2024!-min

لینک اول گوگل در سال 2024 تجربه کنید

در دنیای امروز که اغلب افراد با مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به خرید وسایل مورد نیاز خود می‌کنند، قرار گرفتن سایت در لینک اول گوگل اهمیت زیادی برای صاحبین کسب‌وکار پیدا کرده است. گوگل براساس آمار بازدیدکنندگان به یک سایت رتبه می‌دهد. از طرفی در صورتی که سایت شما در لینک اول گوگل قرار بگیرد، بازدید از آن افزایش خواهد یافت. زمان و هزینه لازم برای هر سایتی که می‌خواهد در صفحه اول گوگل قرار بگیرد، متفاوت می‌باشد. با این وجود سه فاکتور مهم کلمات کلیدی، کیفیت سایت و رقبای شما می‌توانند تعیین‌کننده هزینه و زمان باشند. در این میان لینک‌های تبلیغاتی حدود 20 درصد از صفحه اول گوگل را به خود اختصاص می‌دهند. در این مورد باید گفت که کاربران به لینک‌هایی که به صورت طبیعی در نتایج جستجو بالا می‌آیند، توجه بیشتری می‌کنند؛ بنابراین تبلیغ بهترین گزینه برای لینک اول شدن محسوب نمی‌شود. اگر شما هم به دنبال این هستید که لینک اول گوگل را تصاحب کنید تا انتهای این راهنما همراه ما باشید.

اتخاذ استراتژی مناسب

برای لینک اول گوگل شدن باید استراتژی مناسبی داشته باشید و از مسیر اصولی حرکت کنید. یادگیری سئو بهترین گزینه برای ارتقا سایت شما است. در صورتی که وقت کافی برای انجام این کار ندارید، می‌توانید از گزینه سفارش سئو مجموعه سئو Add استفاده کنید. همچنین در صورتی که تا حدی با سئو آشنایی دارید، متخصصان مجرب این مجموعه با ارائه مشاوره در زمینه سئو سایت تضمینی آماده خدمت‌رسانی به شما هستند.

وب‌سایت شما باید با جدیدترین قواعد سئو و الگوریتم‌های گوگل بهینه‌سازی شود؛ زیرا در دنیای امروز دیگر تنها ظاهر و کارایی سایت کافی نیست. وب‌سایت شما باید با داشتن وضعیت قابل قبول در زمینه فنی، به راحتی در دسترس ربات‌های خزنده گوگل قرار گیرد. لازم به ذکر است که چنانچه سایت شما از تمامی نکات مثبت سئو برخوردار باشد، اما در زمینه فنی سئو اشکال داشته باشد، نتیجه مورد نظر حاصل نمی‌گردد.

شناخت آیتم های مهم

اولین نکته‌ای که در این زمینه باید به آن توجه کنید، این است که محتوای وب‌سایت شما برای موتورهای جستجو به راحتی در دسترس باشند؛ در غیر این صورت امکان دریافت رتبه برای وب‌سایت شما وجود نخواهد داشت.
یکی از آیتم‌های مهم در الگوریتم‌های گوگل، مدت زمان بارگذاری صفحات است. در صورتی که کدهای سایت شما به شکل حرفه‌ای نوشته شده باشد، امکان بارگذاری سریع و قرار گرفتن آن در لینک اول گوگل به وجود خواهد آمد. کاربران تمایل ندارند مدت زمان زیادی منتظر بارگذاری تصاویر و صفحه مورد نظر خود باشند و چنانچه سایت به سرعت لود نشود، کاربر سریع از سایت خارج خواهد شد.

یک محتوای باکیفیت پتانسیل اشتراک‌گذاری توسط کاربران را داشته و یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مهم رتبه‌بندی در گوگل به شمار می‌رود. همچنین باید اصول اولیه سئونویسی را رعایت کنید؛ در غیر این صورت رسیدن به صفحه اول گوگل امکان‌پذیر نخواهد بود. از اصول اولیه بهینه‌سازی یک صفحه می‌توان به انتخاب کلمات کلیدی مناسب، عنوان صفحه، لینک‌سازی و url صفحه اشاره کرد.

طراحی وب‌سایت شما باید طوری باشد که علاوه بر برخورداری از ظاهری جذاب، استفاده راحتی نیز برای کاربر داشته باشد. یک وب‌سایت عالی تجربه کاربری خوبی را فراهم کرده و از ظاهر عالی بهره می‌برد. بدین ترتیب کاربران برای پیدا کردن مطالب همیشه به وب‌سایت شما مراجعه می‌کنند.

با وجود اینکه محتوای عالی اهمیت زیادی دارد، اما محتوای شما زمانی در لینک اول گوگل قرار می‌گیرد که بک‌لینک داشته باشد. با طراحی یک کمپین بک‌لینک‌سازی می‌توانید بک‌لینک‌های بسیاری دریافت نمایید. نگران هزینه‌ای که برای ساخت این کمپین‌ها می‌کنید، نباشید؛ زیرا این هزینه‌ها به صورت غیرمستقیم به شما بازمی‌گردند.

استراتژی برای سایت‌های نوپا

لینک اول شدن برای سایت‌های تازه تاسیس به استراتژی مخصوصی نیاز دارد. سایت‌های نوپا اعتبار زیادی نزد گوگل ندارند و به همین علت نیز توان رقابت با سایت‌های معتبر را نداشته و نمی‌توانند در کلمات کلیدی رقابتی رتبه دریافت کنند. برای این سایت‌ها می‌توان از استراتژی ترکیبی بهره برد. در این استراتژی تمرکز بر روی رسیدن تمام صفحات سایت به رتبه اول گوگل می‌باشد.

همانطور که اشاره شد برخی از کلمات کلیدی بسیار پراستفاده بوده و رتبه گرفتن در آن‌ها برای سایت‌های نوپا دشوار است. درنتیجه توصیه می‌شود تا کلمات کلیدی طولانی و مرتبط با کلمه کلیدی مد نظر خود را درست کرده و از آن‌ها جهت لینک‌سازی داخلی وب‌سایت بهره ببرید.

به‌کارگیری این استراتژی به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری به صفحه اول گوگل برسید و از طرفی رقابت در کلمات کلیدی طولانی، زیاد نیست و نوشتن یک محتوای مناسب فرصت مناسبی را برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل به وجود می‌آورد.

هنگامی که اقدام به ساختن صفحات بیشتر با کلمات کلیدی مرتبط و طولانی نموده و لینک‌سازی داخلی را انجام می‌دهید، به مرور زمان صفحات شما نیز از گوگل رتبه خواهند گرفت. لازم به ذکر است که اصول محتوانویسی بایستی در ساخت صفحات به کار گرفته شود؛ در غیر این صورت نتیجه مورد نظر حاصل نخواهد شد.

فرمت بندی محتوا

در صورتی که محتوای شما به صورت یک متن ساده منتشر شود، علاوه بر اینکه کاربران حوصله مطالعه آن را نخواهند داشت، گوگل هم ارزش زیادی برای آن قائل نمی‌شود. مخاطب ترجیح می‌دهد تا با یک نگاه کلی به بررسی محتوا پرداخته و اصل مطلب را دریافت کند و در صورتی که تشخیص دهد محتوای شما جذاب است، قسمت‌هایی از آن را مطالعه خواهد کرد. با توجه به نکات گفته شده درمی‌یابیم که تنها تولید محتوا کافی نبوده و برای جذب کاربران و رتبه گرفتن از گوگل نیاز به فرمت‌بندی می‌باشد تا امکان دریافت مطلب برای کاربران در همان لحظات نخست مقدور شود.

برای این کار می‌توانید از زیرتیترها استفاده نمایید و کلمات مهم را بولد کنید. رعایت فاصله استاندارد بین پاراگراف‌ها و ایجاد فضای خالی در بخش‌های مناسب سبب می‌شوند تا مخاطبان ارتباط بهتری با محتوا برقرار نمایند. تغییر رنگ لینک‌ها در متن به کاربران اطلاع می‌دهد که می‌توانند روی آن‌ها کلیک کنند.

استفاده از کلمات کلیدی در عنوان متن

با وجود اینکه این نکته از بدیهات است، اما لازم است تا بر روی آن تاکید نماییم. برای این کار باید عبارتی را که کلمه کلیدی شما محسوب می‌شود، به همان شکل در عنوان به کار گیرید. این مورد برای Yoast نیز اهمیت زیادی داشته و به عنوان یک چراغ سبز / قرمز در پایین متن به شما یادآوری می‌شود.

بهینه سازی سایت برای موبایل

امروزه خیلی از افراد با استفاده از گوشی‌های همراه هوشمند در صفحات وب به جستجو می‌پردازند. گوشی موبایل همیشه همراه افراد است و همین مورد نیز باعث می‌شود تا بسیاری از کاربران با استفاده از این وسیله اقدام به خرید از فروشگاه‌های اینترنتی نمایند. برخی از صاحبین وب‌سایت‌ها به کاربران موبایل بی‌توجهی کرده و سایت را براساس نمایش در صفحات سایز بزرگ طراحی می‌نمایند. این در حالی است که گوگل سایت‌هایی که برای نمایش در گوشی‌های هوشمند بهینه‌سازی نشده باشند را نمایش نمی‌دهد. برای این کار می‌توانید نسخه موبایل جداگانه‌ای طراحی کرده و یا از تکنیک‌های استایل‌دهی واکنش‌گرا بهره ببرید.

تامین امنیت سایت با https

از آنجایی که تجربه کاربری برای گوگل اهمیت زیادی دارد، گوگل ترجیح می‌دهد تا سایت‌هایی که امنیت را برای کاربران خود فراهم می‌کنند در صفحه اول نتایج جستجو نشان دهد؛ زیرا در غیر این صورت احتمال بروز مسائل امنیتی افزایش خواهد یافت. با استفاده از پروتکل https می‌توانید سیگنال مثبتی برای رتبه‌بندی در صفحات وب بدست آورید.

اشتراک گذاری لینک محتوا در شبکه های اجتماعی

با وجود اینکه اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی تاثیر مستقیمی برای لینک اول گوگل شدن وب‌سایت شما نخواهد داشت، اما این کار افراد بیشتری را به سمت سایت شما جذب کرده و منجر به تقویت برند شما می‌گردد. از طرفی امروزه اغلب افراد در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند و شما می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و افراد بیشتری را جذب سایت خود نمایید.

ایمیل مارکتینگ و تبلیغات کلیکی

یکی‌دیگر از مواردی که بر روی افزایش نرخ کلیک و همینطور بهبود رتبه در نتایج جستجو موثر است، جذب کاربر توسط ایمیل مارکتینگ و تبلیغات کلیکی می‌باشد. بنابراین با شناسایی مخاطبان خود می‌توانید، تبلیغات موثرتری را استفاده کرده و جامعه‌ای از کاربران مورد نظر خود را هدف بگیرید.

وب سایت خود را در گوگل مپ ثبت کنید

الگوریتم کبوتر فروشگاه‌های اینترنتی که از لحاظ جغرافیایی به محل کاربران نزدیک هستند را در نتایج جستجو نمایش می‌دهد. در صورتی که کسب‌وکار شما محلی است، بایستی وب‌سایت خود را در گوگل مپ ثبت کرده و اطلاعات تماس خود را نیز در آن وارد نمایید. بدین ترتیب مخاطبان به شما دسترسی راحت‌تری پیدا می‌کنند. به علاوه احتمال بهبود رتبه وب‌سایت شما نیز در نتایج گوگل وجود خواهد داشت.

سخن پایانی

امروزه اهمیت داشتن سایت‌ در گوگل برای کسب‌وکارها بر کسی پوشیده نیست. به همین علت نیز خیلی از صاحبین کسب‌وکار اقدام به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی می‌کنند تا بتوانند مشتریان بیشتری جذب کرده و خدمات خود را به افراد بیشتری ارائه دهند. با این وجود برای دیده شدن باید روش‌هایی را دنبال کنید که سایت شما را در صفحه اول گوگل قرار می‌دهد. سئو سایت یکی از راه‌هایی است که امکان لینک اول گوگل شدن را به وجود می‌آورد. مجموعه سئو Add با ارائه خدمات سئو سایت ارزان و سفارش طراحی سایت ارزان گزینه مناسبی برای طراحی سایت و سئو سایت می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *